دکتر سید وحید عمادی

سید وحید عمادی ، متولد تهران.

وی فعالیت هنری خود را به عنوان مجری آغاز و با اولین برنامه رادیویی خویش با نام علم و نادانی ادامه داد.

سید وحید به دلیل علایق شخصی درعرصه گویندگی و سرودن دکلمه های عاشقانه مطابق با روحیات و احساسات خود و نحوه بیان و ملودی های آرام و شیرینش از طرف هنرمندان بنام کشور و حامیان و هموطنان مورد استقبال چشمگیری قرار گرفت. 

او درعرصه هنر و ارتقاء سطح کیفی آن درجامعه هنری و در زمینه دکلمه های عاشقانه و احساسی تاکنون خوش درخشیده و در لیست دکلمه های عاشقانه ی خود، موفق به ثبت و دریافت برند دکلمه خاورمیانه و سرودن دکلمه هایی همچون دفتر عاشقی / تمنا / به یادم باش / چه میخواستم بنویسم / خدا / عاشق شده ام ، ندانمت چه بخوانم و ... گردیده وآنها رابه یادگار گذاشته است. گفتنی است برخی از اشعاری که توسط ایشان دکلمه شده سندیست ماهرانه از استادان مسلم ادبیات فارسی همانند: مرتضی کیوان هاشمی ، فریدون مشیری ، سیمین بهبهانی ، سعدی شیرازی ، حافظ شیرازی ، رهی معیری ، وحشی بافقی ، فضل الله دروش و غیره. 

عمادی ، هنرمند و دکلاماتوری است که با تلاش ویژه دراعتلای فرهنگ و هنر ایران زمین و با برقرای ارتباط عاطفی و ایجاد هارمونی بین مخاطب و با داشتن بیان خوب،  صدای رسا ، نیک و با محتوا، به طور طبیعی و با احساس مطالب را بیان می کند. 

وی به غیر از اجرای همایش ها ، کنسرت های تلفیقی دکلمه / هیپنوتیزم و اپرای تخصصی دکلمه ، به دلیل تسلط بر دو زبان روسی و ارمنی، به نگارش مقالات و تالیف کتاب در حوزه دکلاماسیون به زبان های فارسی ، ارمنی و روسی پرداخته است و در همین راستا ، برای تجلیل از زحمات و خدمات بی دریغ ایشان در چهارچوب فرهنگ ، هنر و ادبیات ، اداره پست جمهوری اسلامی ایران ، تمبری را برای یادبود به ایشان اختصاص داده است.

او نیز توانسته در تیر ماه 1393 خورشیدی مدرک دکترای فرهنگ و ادبیات را از دانشکده ادبیات از آن خود کند و در November 2014 میلادی بنیادی در راستای پیشبرد و پیشرفت اهداف علمی و عملی ادبیات درون ذهنی و توانگرا یا به بیان دیگر رساله راهگشای عشق (دکلمه عاشقانه و احساس گرایی)که خود صاحب این مکتب نیز بوده ، با نام بنیاد بین المللی دکلمه بطور رسمی ثبت و در عرصه جهانی به بهره برداری علمی ، فرهنگی برساند.

اوقات شرعی